Biała Buty

BUTY

BUTY W SZAFIE SLOWLY

Robiąc krok w stronę życia w stylu slow nie możemy zapomnieć o butach. W naszej szafie znalazły swoje miejsce lokalne marki produkujące wyjątkowe obuwie wysokiej jakości. Jakie buty warto wybierać? Przede wszystkim – wygodne, odpowiednio dopasowane do naszej stopy. Wysokie drugie miejsce zajmuje praktyczność, trzecie – styl, design i wykonanie. Poznaj buty dostępne w ofercie Slowly i przekonaj się, że spełniają wszystkie te wymagania.

Buty polskich producentów

Dążenie do korzystania z produktów lokalnej produkcji sprawia, że stawiamy na polskie marki obuwnicze, zazwyczaj małe, skupione na produkcji detalicznej. Mała skala sprawia, że każda para produkowana jest z największą uwagą. Małe brandy to także prekursorzy wykorzystywania nieoczywistych materiałów, alternatyw dla skóry naturalnej czy tzw. ekoskóry. W naszej ofercie pojawiają się m.in. buty produkowane z tzw. skór roślinnych, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Wegańskie buty tworzone są z myślą o niwelowaniu negatywnego wpływu na środowisko, jakie mogą mieć przede wszystkim chemiczne środki używane przy tworzeniu skóry naturalnej. Jednocześnie obuwie wegańskie powstaje bez cierpienia zwierząt. Ekologiczne buty to jednak pojęcie dość szerokie: można do niego zaliczyć także buty skórzane produkowane bez użycia syntetycznych chemikaliów, garbowane naturalnie. Także buty handmade zalicza się niejednokrotnie do kategorii eko.

Krok naprzód w rytmie slow

Szafa slowly bazuje na idei minimalizmu, ale minimalizmu bez wyrzeczeń. Wysoka jakość butów, które znajdują się w naszej ofercie, sprawia, że mogą one służyć swoim użytkownikom przez wiele sezonów. Nie ma potrzeby rezygnowania z mody – warto jednak unikać fast fashion. Niskie ceny butów często wiążą się z produkcją nieodłącznie związaną z wyzyskiem i jednocześnie z niską jakością produktu, która ma zmuszać klienta do dokonania kolejnego zakupu po sezonie lub nawet w jego trakcie. Obuwie w stylu slow fashion, choć droższe przy jednorazowym zakupie, ma pozostać w szafie na długo, jest tworzone z dużą rozwagą i z poszanowaniem całego łańcucha produkcji. Jeśli chcesz żyć w sposób zrównoważony, a jednocześnie podążać za modą, wybieraj buty fair trade, tworzone lokalnie, ze znanych materiałów.

Must-have w Twojej szafie

Czy w każdej szafie muszą znaleźć miejsce dla siebie te same buty? Oczywiście, że nie. Są jednak modele, które warto mieć nawet w najbardziej minimalistycznej garderobie kapsułowej. Przede wszystkim należy dopasować obuwie do pór roku i pogody, z którą mają sobie poradzić. Zaczynając od lata będą to klapki lub sandały, a także obuwie sportowe lub spacerowe. Nawet jeśli nie uprawiasz aktywnie sportu to bardzo ważne, by mieć w szafie naprawdę wygodne buty – w końcu nawet najprostsza aktywność fizyczna jest istotna w utrzymaniu równowagi między ciałem a głową. Na jesień konieczne będą botki lub traperki, na zimę – kozaki lub botki ocieplane. Wiosną dodatkowo przydadzą się kalosze. W każdej szafie sprawdzi się też przynajmniej jedna para „wyjściowego”, eleganckiego obuwia: dla pań czółenka na obcasie lub szpilce, dla panów – klasyczne wiązane buty. Must-have to oczywiście pojęcie względne – pamiętaj, by swoją szafę budować wokół swoich potrzeb, nie odwrotnie. Jeśli pracujesz w biurze, będziesz potrzebować więcej par eleganckiego obuwia, jeśli uprawiasz sport – nie poprzestawaj na jednej parze wygodnych butów do ćwiczeń. Życie w stylu slowly nie równa się ascetyzmowi. Zaspokajaj swoje potrzeby, także te estetyczne.

Buty Slowly

Chcemy dawać naszym Klientom wybór butów, które idealnie spełnią swoje zadanie w ich szafach, świetnie komponując się z różnorodnymi stylizacjami, praktycznie sprawdzając się przy codziennym noszeniu, i jednocześnie wprowadzając do ich życia detal, na który warto zwrócić uwagę. W naszej ofercie znajdą się buty na każdą okazję, na wszystkie pory roku, dla Niej i dla Niego. Letnie klapki skórzane, balerinki, buty na obcasie, botki jesienne, a może ekstrawaganckie oksfordy? Wybieraj modele, które najlepiej spełnią swoje zadanie w Twojej szafie, poznawaj kolekcję dostępną w Slowly.