Granatowa Odzież

ODZIEŻ

UBRANIA W SZAFIE SLOWLY

W ciągłym pędzie, przy nieustannej presji i w niekończącym się poczuciu, że czegoś nam jeszcze brak, łatwo wpadamy w wir zakupów w stylu fast fashion. W szafie Slowly, tak samo jak w innych przestrzeniach, które można znaleźć w naszym świecie, staramy się budować kolekcję utrzymaną w duchu slow, skupioną na wysokiej jakości i wyjątkowości produktów. Chcemy, by ubrania, które pojawiają się w naszym sklepie, były produkowane z największą uwagą, projektowane z dbałością o detale, kupowane ze szczerym entuzjazmem, i trwałe nie tylko przez jeden czy dwa, ale przez wiele sezonów. Poznaj modele z szafy Slowly, wzbogacaj nimi swoją szafę kapsułową i ciesz się stylowością, która nie ma granic.

Ubrania ekologiczne

Jedną z ważniejszych wartości w świecie Slowly jest dążenie ku jak najbardziej znaczącemu ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Ekologia i moda to niełatwe do połączenia światy, jednak dbałość o naturę, czerpanie z niej inspiracji i pozytywne na nią wpływanie nie jest obce markom modowym. Zależy nam na tym, by ubrania w Slowly były jak najbardziej ekologiczne. Stawiamy na ubrania z naturalnych materiałów: bawełny, lnu, wełny, a także z włókien sztucznych, bazujących na celulozie, takich jak wiskoza, cupro czy tencel. Odzież z naturalnych tkanin, które ulegają biodegradacji, ma mniej negatywny wpływ na naturę, niż ubrania syntetyczne.

Etyczna odzież

Produkcja odzieży to także wiele pułapek związanych z etyką, nie tylko w zakresie wpływu na środowisko naturalne czy życie zwierząt. Wiele ubrań produkowanych jest wciąż w sposób, który wiąże się z wyzyskiem pracy i niehumanitarnym traktowaniem pracowników plantacji, szwalni i farbiarni. W Slowly stawiamy na ubrania wysokiej jakości, produkowane zgodnie z zasadami fair trade. Stawiamy na polskie marki, które kontrolują proces projektowania i powstawania odzieży.

Polskie marki odzieżowe

Jedną z podstaw działania Slowly jest szukanie inspiracji i wartościowych produktów wśród lokalnych projektantów i producentów. W naszej szafie znaleźć się więc musiały polskie marki odzieżowe – mniejsze i większe, nowsze i starsze, skierowane do mężczyzn i kobiet. Zadbaliśmy o to, by wszystkie modele, które znalazły się w naszej ofercie, spełniały zasady najwyższej jakości, wpisywały się w estetykę Slowly i tworzyły zróżnicowaną, ale jednak spójną całość, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Co znajdziesz w szafie Slowly?

Przede wszystkim – coś dla siebie, coś, co wzbogaci Twoją szafę, sprawi Ci przyjemność i spełni swoją rolę. Tego wymagamy od naszych produktów. W ofercie Slowly znalazły się ubrania sportowe, przeznaczone do uprawiania jogi, do spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu, do odprężania ducha i wytężania ciała. Staraliśmy się, by modele z kategorii sportowej mogły służyć zarówno tym, którzy lubią intensywny, pół-profesjonalny wysiłek, jak i amatorom, którzy oczekują od ubrań przede wszystkim wygody, a w drugiej kolejności – efektownego, estetycznego wyglądu.

Szafa w stylu Slow to też ubrania domowe, przeznaczone do noszenia w momentach odprężenia: damskie kimona, wygodne legginsy lub szorty, bluzy czy luźne koszule. Bo w końcu nic nie jest bardziej slow niż odpoczynek. Kimono z naturalnego materiału na pewno sprawdzi się jako idealny strój do zarzucenia na ramiona po odprężeniu w domowym SPA, bluza zarzucona na plecy pozwoli na chwilę ciepła, ciszy i uważności nad kubkiem z gorącą herbatą. Sprawdź koniecznie w tym celu nasze kategorie: bluzy, kimona.

Nasza szafa to ubrania wysokiej jakości z różnorodnych kategorii, zmieniająca się w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, w zależności od pory roku, aury czy okazji. W porze zimowej koniecznie odwiedź naszą kategorię płaszcze. Natomiast w porze letniej na pewno znajdziesz coś dla siebie w kategorii bluzki.

Jakie są ubrania w stylu Slowly?

Tworząc garderobę w stylu Slowly warto pamiętać przede wszystkim o tym, by nie zapełniać jej ubraniami na chwilę, epizodycznymi zachciankami, które nigdy nam się nie przydadzą. Ubrania w stylu Slowly są oczywiście źródłem przyjemności i estetycznej satysfakcji, ale nie zalegają w szafie bez powodu. Wysoka jakość i dopracowane wykonanie sprawiają, że chcemy je mieć na sobie często i długo.

Ubrania w stylu Slowly są... piękne. I choć o gustach się nie dyskutuje, a moda się zmienia, pewne wartości pozostają w naszej estetyce niezmienne. W ofercie Slowly znajdują dla siebie miejsce modele, które cieszą oko. Są świetnie skrojone sukienki, ponadczasowo stylowe spódnice, odpowiednie na wiele okazji koszule.

Twój styl Slowly

Stwórz swój własny styl w duchu slow: komponuj ubrania z pierwszej ręki z używanymi, wzbogacaj swoje stylizacje o wyjątkowe dodatki, łącz, mieszaj, inspiruj się. Wybieraj zawsze ubrania fair trade, sprawdzaj metki, zwracaj uwagę na producenta i na to, kogo możesz wesprzeć, podejmując modowe wybory. Pozwalaj sobie na ekstrawagancję, bądź minimalistą lub maksymalistą, stawiaj na stonowane barwy lub żywe wzory. Czerp przyjemność z mody i swoich stylizacji, baw się, komponując outfity do pracy i na co dzień. Poznaj kolekcję modeli z naszej oferty, poznaj marki, które chcemy Ci przedstawić, poznaj slow fashion. Wyjątkowe ubrania czekają, by znaleźć się w Twojej szafie już dziś.