Peelingi Rozmiar 000

PEELINGI

PEELINGI DO CIAŁA

Nasze ciało pracuje dla nas każdego dnia: oddycha, odbudowuje się, chroni nas przed chorobami, znosi nasz stres i wpływ środowiska. Czasami potrzebuje od nas wyjątkowej czułości i uwagi, a im częściej mu ją poświęcimy, tym mniej będziemy musieli martwić się długofalowymi problemami w przyszłości. Tak jest nie tylko w kwestii klasycznego dbania o zdrowie, ale także w sferze starzenia się i niszczenia naszej skóry. Im częściej stymulujemy ją do odbudowy, nawilżamy i oczyszczamy, w tym lepszej kondycji pozostaje przez długi czas. Peelingi to jeden z bardziej wartościowych etapów pielęgnacji skóry: pozwalają pozbywać się martwego naskórka, stymulując odbudowę jego nowych warstw, ujędrniając i wzmacniając skórę, i jednocześnie pobudzając krążenie i odpowiednią dystrybucję tłuszczu w tkance tłuszczowej, co niweluje cellulit. Peelingi do ciała, tak jak i te do twarzy, dzieli się na dwa główne typy: peelingi mechaniczne oraz enzymatyczne.

Peeling mechaniczny, czyli klasyczny peeling oparty o drobny materiał trący, działa dzięki pocieraniu skóry drobinkami: najczęściej cukru, soli, pokruszonych nasion czy pestek. Większość kosmetyków tego typu to peelingi naturalne, w całości oparte o roślinny lub mineralny skład. Peelingi enzymatyczne są z kolei oparte o związki chemiczne naturalnego pochodzenia, które – jak nazwa wskazuje – są enzymami rozkładającymi związki organiczne, w tym – martwy naskórek. Peelingi enzymatyczne są częściej stosowane w pielęgnacji twarzy, jednak mogą się sprawdzić także w przypadku całego ciała.

Naturalne peelingi

Naturalne peelingi do ciała, które znajdziesz w Slowly, to produkty wysokiej jakości, oparte o dopracowane składy. Ich producenci z uwagą tworzyli najlepsze receptury, a my wybraliśmy produkty, które według nas najlepiej sprawdzają się w swojej funkcji. Poznaj ofertę peelingów do ciała, które wytypowaliśmy, i wybierz produkt, którym wzbogacisz pielęgnację swojego ciała. Wyjątkowe peelingi do ciała czekają, by stać się częścią Twojego rytuału slow beauty.