Neutralny Hydrolaty

HYDROLATY

HYDROLAT DO TWARZY

Hydrolaty, czyli naturalne esencje, które znalazły zastosowanie w pielęgnacji twarzy, to coraz popularniejsze produkty w rytuałach slow beauty. Mogą pełnić rolę oczyszczającą, zastępować syntetyczne toniki, nawilżać skórę lub ją odżywiać. Jak i kiedy warto używać naturalnych hydrolatów?

Jeśli chcesz, by pełniły funkcję oczyszczającą, przemywaj twarz wacikiem nasączonym hydrolatem zaczynając swoją poranną pielęgnację – naturalny hydrolat do twarzy nie zmyje makijażu ani kremu z filtrem UV, dlatego odradzamy używanie go przy wieczornej pielęgnacji. Jeśli zależy Ci na nawilżeniu, możesz rozpylać lub wklepywać hydrolat w skórę już po etapie oczyszczania. Podobnie z zastępowaniem nim toników – delikatne rozprowadzenie po twarzy naturalnego produktu sprawi, że przywrócisz jej odpowiednie pH i przygotujesz się na przyjęcie substancji odżywczych z kremu czy serum.

Naturalne hydrolaty sprawdzą się przy prawie każdym rodzaju cery, pamiętaj jednak, że korzystając z roślinnych wyciągów i esencji przy bardzo wrażliwej, alergicznej skórze, możesz ryzykować wystąpieniem alergii lub podrażnień. Nie zapominaj o testowaniu każdego kosmetyku, który wprowadzasz do swojej pielęgnacji! Najbezpieczniejszym sposobem na wygodne i bezpieczne wprowadzenie nowego produktu do rytuału self-care jest pojedyncze testowanie nowości przez okres dwóch tygodni – nigdy nie testuj kliku kosmetyków na raz (trudno będzie ustalić, który źle na Ciebie działa, jeśli pojawią się niepożądane efekty).

Naturalne hydrolaty, które znajdziesz w ofercie Slowly, sprawdziliśmy na własnej skórze. To wysokiej jakości produkty polskich producentów, o dopracowanych recepturach i idealnie dobranych składnikach. Jak w przypadku wszystkich produktów Slowly, zwracamy również uwagę na ich estetyczne opakowania, które dodatkowo czynią korzystanie z produktów przyjemniejszym. Poznaj wszystkie esencje roślinne do twarzy dostępne w naszym sklepie, znajdź recepturę odpowiednią dla swojej cery, i ciesz się wzbogaconym o dodatkowe kroki rytuałem w stylu slow.