KREMY BB

KREMY BB

KREMY BB

Tajemnicze kremy BB podbiły już wiele serc i kosmetyczek, choć niewiele osób wie, co właściwie oznacza ich nazwa – ważniejszy jest w końcu efekt, jaki dają. Prawda jest jednak taka, że o tym efekcie wiele mówi enigmatyczne BB – czyli skrót od beauty balm lub blemish balm, czyli „balsam upiększający / na niedoskonałości”. Kremy BB to połączenie kremu nawilżającego z pigmentem ujednolicającym koloryt skóry. Mają za zadanie zastępować ciężkie podkłady, wyrównywać niedoskonałości i tuszować delikatne przebarwienia, jednocześnie nawilżając i odciążając cerę. Naturalny krem BB bazuje zazwyczaj na naturalnym nawilżaczu oraz dodatku pigmentów naturalnego pochodzenia – ich proporcje i pochodzenie mogą być jednak bardzo różne.

W ofercie Slowly zadbaliśmy o to, by krem BB odpowiedni dla swojej cery znalazły osoby o różnych odcieniach skóry, z różnymi potrzebami i wymaganiami. Stąd w naszym sklepie znalazły się także wegańskie kremy BB. Co najważniejsze, tak jak w przypadku innych produktów, postawiliśmy na lokalnych producentów – polskie kremy BB królują w Slowly.

Jak dobrać odpowiedni krem BB? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego odcień – zawartość pigmentu sprawia, że kremy BB nie są uniwersalnie dobrane do każdego koloru skóry. Niektóre z nich są cieplejsze w odcieniu, inne – bardziej żółte, jeszcze inne – różowawe. Krem BB dobieraj tak jak podkład, sprawdzając jego kolor na żuchwie lub nadgarstku. Drugim krokiem jest zwrócenie uwagi na przeznaczenie danego kremu BB – niektóre z nich dedykowane są dla cery trądzikowej, inne – dla mieszanej, kolejne – dla niesprawiającej problemów. Pamiętaj, że kremy BB nie zatuszują wszystkich niedoskonałości. Jeśli liczysz na efekt pełnego zakrycia trądziku, zdecyduj się na mocniejsze produkty, takie jak podkłady czy korektory.

Wszystkie kremy BB w naszej ofercie to sprawdzone produkty polskich marek. Aby wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby, zapoznaj się z opisami produktów, ich przeznaczeniem i tonacją kolorystyczną cery, której są dedykowane.