SUKIENKI TKANINOWE

Tkaninowe sukienki Tatuum

Sukienka z tkaniny – często nie zastanawiamy się nawet nad tym, czy materiał, który wybieramy, jest tkaniną, czy dzianiną. Tkaninowe sukienki to popularna i bardzo zróżnicowana kategoria ubrań: pojawiają się wśród nich sukienki z materiałów syntetycznych, takie jak plisowane sukienki w wyjątkowe wzory, czy sukienki naturalnych materiałów – sukienki lniane, bawełniane czy jedwabne. Damskie sukienki tkaninowe nadają się na wiele okazji, sprawdzają się przy różnej pogodzie i mogą występować w naprawdę różnorodnych wzorach i kolorach.

SUKIENKI Z MATERIAŁÓW NATURALNYCH

Decydując się na zakup sukienki, warto spojrzeć na jej skład i zastanowić się nad tym, w jaki sposób powstała tkanina, z której zrobione jest nasze ubranie. Choć sukienki z poliestru mogą powstawać w zrównoważony sposób (z materiału z recyklingu), wiele pań woli decydować się na sukienki z naturalnych tkanin.

Sukienki lniane świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą – materiał jest hipoalergiczny, oddychający, występuje w pięknych, zazwyczaj bardzo naturalnych kolorach i wygląda elegancko nawet w najprostszym wydaniu.

Sukienki jedwabne są bardzo eleganckim strojem, który sprawdza się przy wyjątkowych okazjach; jednocześnie sukienki z jedwabiu są bardzo zdrowe dla naszej skóry, dlatego warto wybierać je jako strój na letnie przyjęcia czy spotkania w ciągu gorącego dnia.

Sukienki letnie z naturalnych tkanin pozwalają skórze oddychać, chronią ją przed negatywnymi efektami zalegania potu (odparzeniami, niedoskonałościami), a do tego niezwykle efektownie układają się na ciele, nieważne czy fason jest dopasowany, czy bardziej swobodny. Sukienka z naturalnego materiału to także sukienka bawełniana – ta, w wielu wydaniach, sprawdzi się przez cały rok.

SUKIENKI TKANINOWE Z MATERIAŁÓW SYNTETYCZNYCH

Czasem sukienka z naturalnego włókna nie może wystąpić w pożądanej przez nas formie – jeśli potrzebujemy rozciągliwego materiału, do tkaniny bawełnianej czy lnianej dodany być musi elastan, jeśli pragniemy, by spódnica naszej sukienki była plisowana, musimy zdecydować się na sukienkę poliestrową. Warto wtedy pomyśleć o wybieraniu ubrań produkowanych częściowo lub w całości z materiałów z recyklingu.