RĘKAWICZKI MĘSKIE

Rękawiczki męskie

Jesienne i zimowe chłody to nie tylko motywacja dla mężczyzny do założenia dodatkowego swetra czy kurtki, ale też do zadbania o odpowiednie akcesoria męskie. Czapki, szaliki czy rękawiczki męskie to sezonowy must-have. Warto połączyć praktyczne względy z okazją do urozmaicenia stylizacji i wybrać modne dodatki. Męskie rękawiczki przydadzą się wszystkim panom: na spacer z psem, na drogę do pracy, a nawet tym mężczyznom, którzy korzystają zimą z samochodu – odśnieżanie szyby gołymi dłońmi bardzo szkodzi naszej skórze.

Modne męskie rękawiczki - skóra czy dzianina?

Każdy z panów ma swoje preferencje, ale zazwyczaj wybór rękawiczek opiera się głównie na decydowaniu między rękawiczkami skórzanymi a rękawicami dzianinowymi (najbardziej lubiane są tu rękawiczki wełniane). Rękawiczki skórzane muszą być odpowiednio wyprawione i miękkie na tyle, by zapewniać swobodę ruchów palcami i nie utrudniać codziennych czynności. Rękawiczki materiałowe często są wybierane ze względu na wrażenie większego ciepła, potęgowane przez dzianinową strukturę, jednak trzeba zauważyć, że i rękawiczki zimowe ze skóry mogą być bardzo miękkie i ciepłe. Wybór rękawic męskich na zimę powinien właściwie opierać się głównie na osobistych preferencjach – męskie rękawiczki dzianinowe mogą być równie eleganckie, co ich skórzane odpowiedniki, a rękawiczki skórzane bywają tak samo ciepłe, jak rękawice z wełny. Warto pamiętać o wybieraniu rękawic w dobrym rozmiarze, trzymających ciepło, nie wilgotniejących, ale też prezentujących się dobrze w komplecie z zimową kurtką czy płaszczem. Nie ma przecież powodu, by lekceważyć względy estetyczne, nawet jeśli część garderoby jest bardzo praktyczna.

Rękawiczki nie tylko na zimę

Choć rękawiczki kojarzą nam się głównie z zimnymi miesiącami, warto pamiętać, że ochrona dłoni jest potrzebna właściwie cały rok. Najpopularniejszą, choć widzianą niekiedy jako ekstrawagancja, wersją rękawiczek noszonych poza miesiącami zimowymi są rękawiczki do samochodu. Najczęściej pozbawione palców i wierzchów, zapinane na nadgarstkach, wykonane ze skóry lub zamszu, idealnie sprawdzają się przy prowadzeniu samochodu, którego kierownica nie jest kryta materiałem – pozwalają zachować wygodę prowadzenia, nadają nutki elegancji, a także chronią dłonie, jeśli kierowca jeździ samochodem typu kabriolet. Wielu panom wystarczą oczywiście rękawiczki na jesień i zimę, ale warto pamiętać, że samochodowe rękawiczki bez palców to też dodatek przydatny na rowerze miejskim, a nawet ciekawe urozmaicenie codziennej stylizacji – a przecież i panowie lubią wyglądać i czuć się dobrze w tym, co noszą.