Prowadząc nasze salony mamy na względzie zmniejszanie ilości odpadów, zużycia energii, ale także minimalizowanie prac remontowych.

Słuchamy naszych pracowników i wspólnie szukamy optymalnych rozwiązań.

Najczęściej przejmujemy lokale w tzw. stanie normalnego zużycia, czyli już używane i już zagospodarowane. Staramy się wykorzystać ich potencjał. Zamiast kupować nowe wyposażenie i elementy wystroju, modernizujemy lub naprawiamy istniejące. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów jak: konstrukcja ścian i sufitów, witryna, instalacja klimatyzacji/wentylacji, instalacje przeciwpożarowe.


To nie tylko oszczędność czasu i kosztów – to rozwiązanie znacznie korzystniejsze dla środowiska niż budowanie „od zera” całości.

W naszych salonach:

Inwestujemy w produkty wyższej jakości np. sprzęt audio, bramki antykradzieżowe, odkurzacze – dzięki temu służą dłużej i są mniej awaryjne.

Naprawiamy zepsute sprzęty zamiast wyrzucać i kupować nowe.

Komasujemy serwisy – zachęcamy sklepy, aby zgłaszając usterki do naprawy starały się uwzględnić jednocześnie wszystkie potrzeby (np. cieknący kran + wymiana żarówki + pomoc przy wymianie dekoracji na witrynie). Dzięki temu można wszystko zrobić podczas jednej wizyty serwisu.

W salonach Tatuum otrzymasz tylko papierowe torby na zakupy, ale wciąż szukamy optymalnego rozwiązania, aby zaoferować klientom torby wielorazowe.


Naszym marzeniem jest, aby wykorzystać do ich produkcji niepotrzebną odzież, ale to rozwiązanie okazuje się droższe i trudniejsze niż wyprodukowanie nowych toreb od zera. Liczymy, że niedługo uda nam się rozwiązać ten problem.

Meble w salonach Tatuum wykonane są z płyty meblowej. Płyty wiórowe lub mdf są wytwarzane ze sprasowanych wiórów pochodzących z odpadów produkcyjnych lub desek nienadających się do produkcji mebli. Wióry mogą pochodzić również z recyklingu.


Pozostałe elementy to stal i naturalna okleina meblowa, czyli fornir drewniany. Fotele w strefie przymierzalni to kultowe oryginały z lat 60 i 70 projektu Lisa i Chierowskiego, wyszukiwane przez naszych stolarzy i poddawane profesjonalnej renowacji.


Lampy dekoracyjne pochodzą z holenderskiej firmy AYILUMINATE. Założeniem producenta jest tworzenie produktów w duchu zrównoważonego rozwoju. Nasz model lampy składa się z bambusowego stelażu oraz tkaniny tkanej przez irańskie wdowy. AYILUMINATE zatrudnia je, aby zapewnić im źródło dochodu i jednocześnie zachować tradycję rzemieślniczą regionu. Idea zero waste towarzyszy firmie w całym procesie – do pakowania produktów nie używa się folii, a lampy trzeba złożyć samodzielnie, co przyczynia się do oszczędności w zakresie kartonów do pakowania. Mniejsza objętość paczek pozwala na przewożenie większej liczby sztuk jednym transportem.

80%

Aż 80% sklepów naszej sieci posiada oświetlenie LED, które skutecznie wyparło energochłonne i wymagające ciągłych serwisów metahalogeny. Na oświetlenie LED przeszliśmy również w centrali.

Jednym z nich jest kwestia cienkich plastikowych wieszaków, na których ubrania przyjeżdżają do salonów z magazynu. Ponowne ich wykorzystanie

to konieczność sortowania i przechowywania na terenie salonu, a następnie transportu

z powrotem do magazynu. Szukamy bardziej przyjaznej środowisku wersji wieszaków.


Jak tylko sprostamy temu wyzwaniu, damy Wam znać.

W Tatuum wierzymy, że zmiana to małe kroki każdego dnia. Dlatego wsłuchujemy się w głosy wszystkich

pracowników. To oni wiedzą najlepiej, co w ich pracy można zmienić, aby zminimalizować negatywny

wpływ na środowisko.

W Tatuum wierzymy, że wewnętrzny spokój i życie w zgodzie ze sobą powinno być oparte na szacunku dla innych. Dlatego starannie dobieramy Partnerów i Dostawców, którzy działają w zgodzie z Kodeksem Postępowania (TUTAJ), a także gwarantują, że Kodeks jest respektowany przez ich podwykonawców zaangażowanych w procesy tworzenia naszych produktów, zgodnie z:


  • konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy,
  • powszechnej deklaracji praw człowieka ONZ,
  • konwencjami i wytycznymi ONZ m.in. dotyczącymi praw dziecka i eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet.