Nasze zasady designu –

jak projektuje się w Tatuum

W centrum naszego zainteresowania jest klient, człowiek. Ubranie ma odpowiadać jego stylowi życia i potrzebom, ma starczyć na przynajmniej kilka sezonów. Ubrania żyją z ludźmi, towarzyszą im w pracy, domu podczas ważnych, pięknych i trudnych chwil. Powinny wspierać właścicieli w codziennym życiu, zapewniać komfort, wygodę, dodawać pewności siebie. Chcemy, aby komponowanie odpowiedniej stylizacji przychodziło z łatwością, dlatego ubrania z tegorocznych kolekcji możesz łączyć z tymi sprzed roku, dwóch czy trzech.


Marka Tatuum jest spójna. Naszym celem jest, aby ubranie było wygodne i dostosowane do różnych sylwetek. Formy Tatuum są blisko ciała, ale zapewniają komfort noszenia, dzięki luzom, które uwzględniamy w każdym modelu. Projektujemy formy podkreślające różne atuty. W kolekcji damskiej raz lekko otwieramy dekolt, innym razem pokazujemy ramiona czy podkreślamy talię. Dzięki temu każda Pani może znaleźć coś w czym poczuje się wyjątkowo. Odszyte modele mierzymy na Polkach.

Wierzymy, że ubranie nie służy do tego, by założyć je raz czy dwa i wyrzucić. To marnotrawstwo potencjału, jaki tkwi w modzie. Chcemy projektować takie ubrania, które można odkrywać co sezon na nowo łącząc je z innymi dodatkami, elementami nowszych kolekcji i dawać im kolejne życie.


Klasyka według Tatuum to modele uniwersalne, ale nie dlatego że są białe czy granatowe. Natura Tatuum jest bogata w kolor i wzory.

RAFAŁ GMEREK

Staramy się, żeby kolekcje były kompatybilne. Jeśli kupisz coś w jednym sezonie, to zestawisz to z modelem z kolejnych dwóch sezonów. Wierzymy, że ubrania powinny służyć kilka lat.


Pracujemy nad kolekcjami z rocznym wyprzedzeniem. Bazujemy na koncepcjach uniwersalnych i ponadczasowych. Robimy wiele odszyć, testów, przymiarek na różnych sylwetkach. Dopracowujemy produkt wielowymiarowo, a najważniejszym z nich jest jakość. Czy materiał się nie peelinguje, nie farbuje czy nie spiera. Tak wypracowany produkt tworzymy dłużej, ale powodujemy, że dłużej towarzyszy klientowi, często przez wiele lat. I warto podkreślić, że nie jest to rezygnacja z trendów, ale taka adaptacja ich do projektów, żeby nie przedawniały się po jednym sezonie.


Główny Projektant kolekcji damskiej

Fason, który się nie zniekształca, materiał, który dzielnie znosi używanie, pranie, prasowanie. Guziki, które nie tracą koloru, ekspresy, które długo są sprawne. Do tego taka konstrukcja, którą po jakimś czasie łatwo naprawić.


To główne cechy długowiecznego ubrania. W końcu nawet, jeśli my już nie będziemy go używać, może przydać się komuś innemu. Uważne projektowanie, nawet, jeśli trwa dłużej i jest bardziej pracochłonne (co również może wiązać się z nieco wyższą ceną produktu końcowego) owocuje ubraniem, które przetrwa.

Natura od ponad 20 lat jest wpisana w DNA Tatuum. To z natury czerpaliśmy inspiracje budując system wartości, komunikację

a przede wszystkim kolekcje, oparte o życie blisko natury, ziemi, o to co bazowe, zwyczajne i normalne. Filozofia marki, która była z nami od zawsze

dziś wpisuje się coraz bardziej w globalny styl życia, a powoli także i w branżę modową. To, co dzisiaj jest w trendach jest bardzo zgodne z tym, co

robimy w Tatuum, co nasi klienci pokochali wiele lat temu

i co kochają do dziś. Oferujemy i zawsze projektowaliśmy taki produkt, który ma być spójny ze spokojnym życiem. Życiem, które nie jest podszyte

pędem, pośpiechem i pogonią za sukcesem.


Natura Tatuum to harmonia.