OLEJKI

OLEJKI

OLEJKI DO TWARZY

Każda twarz zasługuje na wyjątkowe traktowanie – w końcu codziennie znosi dzielnie negatywny wpływ środowiska, słońca, zanieczyszczeń, makijażu, pośpiesznej diety i innych czynników. Naturalne olejki do twarzy to produkty o wyjątkowym charakterze, jeśli chodzi o ducha pielęgnacji slow – korzystanie z nich w pielęgnacji wymaga wyjątkowej uważności i poświęcenia chwili czasu, jednocześnie przynosząc efekty, dla których warto się wysilić.

Olejki naturalne do twarzy można podzielić na dwie główne kategorie: olejki przeznaczone do masażu twarzy oraz naturalne olejki do demakijażu. Te pierwsze stosowane są zazwyczaj w trakcie procesu uważnej pielęgnacji, już po etapie oczyszczania i tonizowania cery. Można je wmasowywać w twarz palcami, rollerami lub płytkami kamiennymi, można z nich korzystać sporadycznie lub co dzień. Tzw. joga twarzy, która bazuje na ćwiczeniach mięśni prowadzonych równolegle z masażami żuchwy, skroni, nosa i szyi, przynosi bardzo widoczne efekty, niwelując zmarszczki, ujędrniając skórę, uwydatniając kości policzkowe czy zarysowanie szczęki. Naturalne olejki do demakijażu to z kolei produkty stosowane w pierwszym etapie pielęgnacji twarzy – można ich używać bezpośrednio na make-up, bez uprzedniego stosowania płynów micelarnych. Oleje bardzo często efektywnie rozpuszczają kosmetyki kolorowe, dokładnie oczyszczając pory i uwalniając twarz z wszelkich zanieczyszczeń zebranych na niej przez cały dzień. Naturalny olejek do mycia twarzy trzeba z niej koniecznie usunąć po zakończeniu tego etapu oczyszczania za pomocą pianki lub delikatnego żelu do mycia twarzy.

Niekiedy olejek łączy w sobie dwie funkcje – w końcu, kto nam zabroni masować twarz w trakcie jej oczyszczania? Dobierając odpowiednie produkty do swojej cery możesz znacząco wpłynąć na jej kondycję, doprowadzić do jej oczyszczenia, odżywienia i ożywienia przy codziennej, systematycznej pielęgnacji. Zadbaj o swoją cerę z olejami dostępnymi w ofercie Slowly, znajduj czas na pielęgnację, która przynosi efekty.