TONIKI

TONIKI

TONIKI DO TWARZY

Tonizowanie, obok oczyszczania i nawilżania, to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji skóry. Ale, właściwie, czym jest tonizowanie? Odpowiedź jest prosta – to przywracanie oczyszczonej cerze odpowiedniego, naturalnego pH, które chroni ją przed drobnoustrojami, uszkodzeniami, nadmiernym wysychaniem czy przetłuszczaniem. Tonik ma za zadanie doprowadzać skórę do równowagi i czynić ją podatną na dalsze etapy pielęgnacji.

Naturalne toniki do twarzy to m.in. hydrolaty czy esencje, jednak obok tych dwóch typów pojawiają się także toniki do twarzy bazujące na kombinacjach wyciągów z roślin, dodatku składników sztucznych czy wody. Toniki należy zawsze dobierać do jednostkowych potrzeb naszej skóry: inny będzie naturalny tonik do cery trądzikowej, inny – tonik do cery suchej, jeszcze inny – do mieszanej. Choć tonizacja w przypadku każdej z nich będzie wyglądała tak samo, dopracowane receptury skupione na konkretnym typie cery pozwolą na osiąganie dodatkowych efektów stosowania jednego produktu.

Tonik należy nakładać na twarz bezpośrednio po jej oczyszczaniu, najlepiej na lekko wilgotną skórę. Można to robić za pomocą wacików kosmetycznych, wklepując go palcami bezpośrednio w twarz lub używając atomizera – ostatni sposób pozwala ograniczyć marnowanie produktu (cały trafia bowiem na naszą twarz, nie zostając ani na materiale wacika, ani na dłoniach). Po użyciu substancji tonizującej można przejść do dalszych etapów pielęgnacji, takich jak nawilżanie czy zabezpieczanie cery przed wpływem promieni UV. Na koniec można nałożyć na twarz make-up.

Toniki do twarzy dostępne w ofercie Slowly przeznaczone są dla różnych typów cery, dobrane do różnych potrzeb naszych klientów i klientek. Zapoznaj się z opisami produktów, zainspiruj się naszymi propozycjami pielęgnacji, wybierz produkt, który najbardziej Cię przekonuje. Dbaj o swoją cerę w stylu slow, wprowadź toniki do swojej codziennej pielęgnacji – i nigdy z nich nie rezygnuj, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się zdrowym, olśniewającym wyglądem.